Chcesz spalić maksymalną ilość tkanki tłuszczowej przy minimalnym nakładzie czasu? Jest to możliwe dzięki treningowi metabolicznemu. Za jego sprawą wpływamy na przyspieszenie metabolizmu nawet do dwóch dni po treningu. Haczyk tkwi w intensywności wykonywanych ćwiczeń – pożegnaj wielogodzinne, nudne treningi o niskim lub średnim poziomie intensywności i skup się na odpowiednio skonstruowanym, krótkim treningu o maksymalnej lub zbliżonej do maksymalnej intensywności.

Najpopularniejszym obecnie treningiem metabolicznym jest trening interwałowy typu HIIT (High Intensity Interval Training). Serie maksymalnego wysiłku przeplatane są w nim naprzemiennie z czasem na aktywny wypoczynek.

Dużym powodzeniem cieszą się też kompleksy siłowe, czyli ćwiczenia siłowe wykonywane przy użyciu jednego sprzętu, z maksymalnym obciążeniem umożliwiającym wykonanie powtórzeń poprawnych technicznie w zaplanowanych seriach przy minimalnych przerwach pomiędzy powtórzeniami.

Skuteczny trening metaboliczny składa się z odpowiednio dobranych ćwiczeń złożonych, które jednocześnie angażują jak najwięcej grup mięśniowych. Ćwiczenia te powinny być wykonywane w kilku seriach na właściwym poziomie intensywności i łączyć się z precyzyjnie zgranymi przerwami. Chcąc efektywnie ćwiczyć kompleksy siłowe, najlepiej zrobić od 3 do 6 serii po 5 – 12 powtórzeń.  W treningach interwałowych sprawdza się rozliczenie od 8 do 12 serii składających się z kilkudziesięciosekundowych setów kilku  ćwiczeń. W obu przypadkach należy bardzo dokładnie, odliczać czas przerwy pomiędzy seriami.

Zespół trener personalny Poznań