Tak naprawdę ilu ludzi, tyle powodów, dla których zapadła decyzja o współpracy z trenerem personalnym. Lata doświadczeń pozwoliły nam jednak zaobserwować pewne główne tendencje determinujące ludzkie zachowania i na tych właśnie wnioskach opiera się poniższe zestawienie. Dalecy jesteśmy od szufladkowania ludzi, bo zupełnie przeczy to naszemu indywidualnemu podejściu do każdego klienta, dlatego prosimy o dużą dozę dystansu podczas lektury tego tekstu.

1. Słomiany zapał

Nie masz żadnej woli, nie mówiąc już o silnej, a Twoją zwyczajową determinację można określić jako słomiany zapał do wszystkiego. Brzmi znajomo? Dzięki współpracy z osobistym trenerem Twoja motywacja zawsze będzie na odpowiednim poziomie. Zadaniem trenera jest wyszukiwanie odpowiednich dla Ciebie metod pracy tak, aby każda sesja ćwiczeniowa była satysfakcjonująca i zachęcała do realizacji kolejnych punktów planu. Stałe wsparcie trenera daje poczucie siły, pobudza do działania i pozwala przełamywać własne słabości.

2. Start w nieznane

Po raz pierwszy przekraczasz próg siłowni. Jesteś zupełnie zielony. Nowa przestrzeń, wiele różnorodnych maszyn, sporo wolnych ciężarów, jacyś obcy ludzie i to nieodparte wrażenie, że wszyscy z politowaniem patrzą właśnie na Ciebie – nieudolnego nowicjusza. Znasz to? Debiut w fitness klubie dla niektórych może być bardzo stresujący. Lepiej od razu wykluczyć czynnik stresogenny i umówić się na trening wprowadzający z osobistym trenerem, który szczegółowo objaśni wszelkie wątpliwości, zademonstruje odpowiednie ćwiczenie, zadba o prawidłową technikę wykonywanych powtórzeń.

3. Zosia Samosia

Jesteś typową Zosią Samosią, co to wszystko sama, sama, sama? Świetnie, do odważnych świat należy! Warto jednak rozważyć zatrudnienie trenera personalnego choćby na kilka pierwszych sesji w siłowni. Dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas ćwiczeń, nauczyć się bezpiecznej techniki, uzyskać garść informacji na temat pracy ludzkiego ciała, mięśni i stawów, zatroszczyć się o dobrze dostosowany plan treningowy. Zadbanie o każdy ważny szczegół będzie zdecydowanie łatwiejsze przy współpracy z trenerem osobistym.

4. Amator – domator

Nie ekscytuje Cię myśl o regularnym opuszczaniu własnych czterech ścian w celu udania się na siłownię? Nic straconego. Jeśli nie lubisz tłumów, nie przepadasz za widokiem obcych ludzi i nie chcesz pocić się publicznie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest profesjonalny trening z osobistym trenerem we Twoim domu. Nie musisz też martwić się o zakup i przechowywanie sprzętu fitness, bo ten dowożony jest każdorazowo przez fachowca.

5. Jeden krok naprzód, dwa kroki w tył

Twoja przygoda z aktywnością fizyczną trwa już dłuższą chwilę, lecz efekty są dalekie od wymarzonych, a wstępnie wytyczony cel wcale nie wydaje się być bliżej. Jeśli po kilku tygodniach czy nawet miesiącach ćwiczeń przestałeś robić postępy, niezbędna może okazać się weryfikacja Twoich działań przez specjalistę. Trener personalny przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny, wnikliwie przeanalizuje Twój aktualny plan treningowy, przyjrzy się stosowanej diecie i na tej podstawie pomoże Ci wyeliminować nawet drobne błędy, które uniemożliwiają Ci osiąganie lepszych wyników.

6. Nudy na pudy

Nawet doświadczonych zawodników i starych wyjadaczy fitnesowych czasem dopada znużenie monotonnym treningiem. Jeśli w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że te same ćwiczenia nie sprawiają Ci już takiej samej przyjemności, jak na początku, jest to sygnał, że czas zatrudnić trenera personalnego. Nowe propozycje specjalisty pozwolą Ci uatrakcyjnić trening i znów poczuć tę samą adrenalinę, co na początku Twojej przygody z siłownią. Po współpracy z osobistym trenerem możesz się spodziewać świeżego spojrzenia na aktywność fizyczną, pełnego planu treningowego z wykorzystaniem innych sprzętów i inspirujących  zestawów ćwiczeń.

7. Dwie lewe ręce w kuchni

Ciągle słyszysz, że trening to tylko połowa sukcesu i że wymarzoną kratę na brzuchu robi się w kuchni, ale wciąż nie wiesz, jak to osiągnąć? Nic dziwnego, że godziny katorżniczych treningów nie przynoszą efektów, skoro nie wiesz, co jeść przed i po wizycie na siłowni. Dzięki współpracy z trenerem personalnym nauczysz się odpowiednio bilansować swoją dietę i dostosowywać posiłki do własnych celów fitnesowych. Czasem niewielkie zmiany mogą przynieść spektakularne efekty.

8. W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch, jak mówi porzekadło. A co, jeśli Twoje ciało wiele już wycierpiało i do najzdrowszych nie należy? Nawet różnorodne schorzenia czy przebyte kontuzje nie są przeciwwskazaniem do ćwiczeń. Trener personalny, po zebraniu szczegółowego wywiadu medycznego, zaprojektuje Twój trening tak, byś mógł bezpiecznie cieszyć się aktywnością fizyczną – także w przypadku niektórych ciężkich przypadłości czy urazów. Ważne, by nie próbować brawurowo wracać do formy na własną rękę. W takim wypadku należy skontaktować się ze specjalistą, pod którego czujnym okiem będziesz stopniowo i skutecznie odzyskiwał zdrowie i sprawność fizyczną.

9. Ambitne wyzwania

Sprawnie pniesz się w górę po fitnesowej drabinie kariery i chcesz zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej? Marzysz o przebiegnięciu maratonu albo o udziale w triathlonie? Pragniesz odnosić sukcesy w nowej dyscyplinie sportowej? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – zgłoś się do trenera personalnego, którego wsparcie przyspieszy osiągnięcie coraz to ambitniejszych celów. Zoptymalizowany trening, poprawiona wydolność organizmu i lepsza forma zapewnią Ci wspaniały start w każdych zawodach.

10. Odrobina zdrowego egoizmu

W natłoku codziennych obowiązków zapominasz o należytym traktowaniu samego siebie i przedkładasz dobro innych ponad własne? Choć jest to wyraźny rys naszych czasów, warto dla zachowania zdrowej równowagi poświęcić chwilę tylko dla siebie. Czas spędzony na treningu z trenerem personalnym jest idealną inwestycją w siebie, a zauważalne efekty wspólnej pracy z pewnością zaowocują Twoim lepszym samopoczuciem. Nie ma nic złego w chęci zrobienia dla siebie czegoś dobrego – w końcu każdy z nas zasługuje na tę chwilę luksusu, podczas której świat będzie kręcił się dookoła niego. Osobisty trener skupi się na Twoich celach, przyjrzy się Twojej diecie, zaplanuje dla Ciebie trening, w czasie którego będzie stale Cię wspierał i motywował – czyż to nie brzmi kusząco?

Zespół trener personalny Poznań