O ile z ogólnym przesłaniem trzeba się zgodzić, o tyle w szczegółach sprawa bezpiecznego treningu jest bardziej skomplikowana. Rosnąca popularność sportowego stylu życia skłania wielu ludzi do podejmowania aktywności fizycznej w nieodpowiedni sposób. Samodzielne konstruowanie planów treningowych lub korzystanie z gotowych szablonów dostępnych w internecie doprowadziło niejednego amatora do poważnych przeciążeń mięśni czy więzadeł. Przetrenowanie organizmu może mieć o wiele groźniejsze skutki, niż tylko niezbyt komfortowe uczucie określane jako zakwasy.

Aby trenować bez obaw, należy uwzględnić swój stan zdrowia, a w szczególności wcześniejsze kontuzje. Każde złamanie czy uszkodzenie mięśni lub stawów wpływa na pogorszenie sprawności. Świadomość przebytych urazów oraz ich następstw są kluczowe dla ułożenia bezpiecznego zestawu ćwiczeń, dzięki którym ciało odzyska formę. Lepiej nie robić tego na własną rękę, jeśli nie mamy w tym temacie fachowej wiedzy i oddać się pod opiekę specjalistów – trenerów personalnych, trenerów medycznych i fizjoterapeutów.

Niezmiernie ważne jest, aby podczas pierwszego spotkania z trenerem personalnym omówić dokładnie aktualny stan zdrowia oraz poinformować go o wszelkich dolegliwościach, przebytych chorobach, urazach, zabiegach. Dzięki temu specjalista dobierze rodzaj aktywności tak, by nie zrobić klientowi krzywdy nieodpowiednimi ćwiczeniami, nie pogłębiać istniejących już problemów, a wręcz pomóc je rozwiązać. Zadaniem trenera personalnego jest bowiem odpowiednie ułożenie zajęć oraz właściwe przygotowanie ciała do treningu, by zapobiegać mikrourazom, niewydolności i kontuzjom.

Jeśli trenować, to tylko bezpiecznie. Jeśli bezpiecznie, to tylko z nami. Nasz zespół składa się z profesjonalnych trenerów personalnych oraz trenera medycznego i fizjoterapeuty, dzięki którym Twój trening będzie drogą ku zdrowiu.

Zespół trener personalny Poznań