Trening odchudzający

Trening odchudzający powinien być prowadzony z właściwą dla procesu spalania tkanki tłuszczowej intensywnością, czasem trwania oraz powtarzalnością. Trening taki jest składową treningu tlenowego oraz treningu siłowego

Jak powinien wyglądać skuteczny trening odchudzający?

W każdym treningu ważna jest systematyczność, nic nie stanie się od razu. Tak ja od jednego pączka nie przytyjemy tak od jednego treningu nie zrzucimy całej wagi. Musimy dać naszemu ciału trochę czasu, aby przestawiło się z trybu magazynowania tkanki tłuszczowej do trybu jej spalania. 

Jak często powinniśmy ćwiczyć.

Aby zacząć spalać  tkankę tłuszczową nasz organizm powinien otrzymać porcję aktywności przynajmniej 3 razy w tygodniu. Pomiędzy treningami warto robić jeden dzień przerwy. Dzięki temu przyzwyczaimy nasz organizm do aktywności fizycznej, a nasze mięśnie będą miały wystarczająco dużo czasu na regenerację.

Rola jedzenia w procesie odchudzania

Niezmiernie ważnym aspektem jest również dieta, ponieważ aby organizm wykorzystywał tłuszcz jako źródło energii – musimy stworzyć deficyt kaloryczny i podtrzymywać go przez dłuższy czas. Dieta – deficyt kaloryczny – pewnie te słowa już na starcie źle Ci się nam kojarzą. Dobra dieta jednak wcale nie oznacza jedzenia niesmacznych, czasochłonnych i niepraktycznych potraw!

Jak wygląda pierwsze spotkanie z trenerem

Podczas pierwszego spotkania trener z naszego zespołu przede wszystkim uzupełnia kluczowe informacje na temat zdrowia osoby, z którą będzie ćwiczył. Następnie, po wstępnym omówieniu celów treningowych, przeprowadza trening pokazowy i szczegółowo przedstawia propozycję współpracy.

Jak się z nami skontaktować

W celu uzyskania dodatkowych informacji proponujemy kontakt telefoniczny lub mailowy z podaniem lokalizacji, gdzie miałyby odbywać się treningi personalne.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół trenerski – trener personalny Poznań

zobacz także: