Klient rozpoczynając współpracę z trenerem, podczas wywiadu na treningu wprowadzającym powinien potwierdzić brak przeciwwskazań do podjęcia aktywności fizycznej. Jeśli klient jest pod opieką lekarza, zaleca się by skonsultował jaki rodzaj aktywności fizycznej, czy jakie konkretnie ćwiczenia fizyczne może wykonywać.
- Klient jest zobowiązany do poinformowania trenera personalnego o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych, celem dopasowania rodzaju ćwiczeń oraz ich intensywności do stanu zdrowia ćwiczącego.
- Klient powinien jasno określić cel swoich ćwiczeń i słuchać się rad trenera, gdyż jedynie kompleksowe podejście do ćwiczeń, diety i suplementacji jest gwarantem poprawy sylwetki, tudzież innych cech, które klient ma zamiar poprawić.
- Jeżeli celem klienta jest poprawa składu ciała czy osiągnięcie specyficznych cech treningowych (np. poprawa siły, wytrzymałości, zmniejszenie tłuszczowej masy ciała itp.) niezbędna może okazać się konsultacja dietetyczna oraz zastosowanie określonej diety. Tylko prawidłowe połączenie diety oraz aktywności fizycznej przybliża klienta do osiągnięcia postawionego sobie celu. Dieta decyduje aż w 70-80% o sukcesie treningowym.
- Trener dokłada szczególnych starań do wykonania jak najbardziej efektywnego treningu dla klienta z uwzględnieniem bezpieczeństwa wykonywanych ćwiczeń jednak nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek kontuzje zaistniałe na treningu z uwagi na szereg czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na stan fizyczny klienta.
- Klienta i trenera obowiązuje punktualność. Spóźnienie klienta nie oznacza, że trener przedłuży trening kosztem innego podopiecznego chyba, że istnieje ku temu sposobność i trener zgodzi się na to. Natomiast spóźnienie trenera oznacza, że poświęci on swój czas, by trening trwał tyle, ile wynosi pojedynczy trening personalny.
- Trening wykupiony w ramach „pakietu” należy odwołać lub zmieniać jego termin przynajmniej na 24 godziny przed treningiem. Każdy trening odwołany nie stosując się do tego punktu, będzie uznany za odbyty chyba, że trener zadecyduje inaczej.
- Podczas ćwiczeń obowiązuje strój sportowy. Klapki lub japonki plażowe to nie jest strój sportowy. Klient powinien posiadać również wodę mineralną, aby uzupełniać utracone płyny podczas treningu, jak również ręcznik celem kładzenia na sprzętach treningowych czy macie.
- Wskazane jest aby klient przyszedł na trening po wcześniejszym spożytym posiłku (lekki posiłek, nie na czczo, czy po wielu godzinach nie spożywania posiłków) wg zaleceń trenera. Nie stosowanie się do tych zaleceń może powodować zasłabnięcia na treningu czy brak sił witalnych do jego wykonania.
- Klienta trenującego w obiekcie sportowym obowiązuje regulamin siłowni/fitness klubu, w której/ym odbywają się treningi personalne z trenerem. Klienta również obowiązują opłaty z tytułu wejścia na siłownię/wejścia do klubu (karnet, jednorazowe wejście) i są one niezależne od opłaty za trening.
- Pakiety treningowe mają ważność 30 dni licząc od dnia wykonania pierwszego treningu z pakietu:
- Pakiet 4 treningów – do wykorzystania 1 trening tygodniowo
- Pakiet 8 treningów – do wykorzystania 2 treningi tygodniowo
- Pakiet 12 treningów – do wykorzystania 3 treningi tygodniowo
- Przedłużenie ważności pakietu jest możliwe w sytuacji dłuższej choroby po przekazaniu zaświadczenia lekarskiego o niemożliwości dalszej kontynuacji treningów, jak również w każdej szczególnej sytuacji jak np. zaplanowany urlop lub wakacje.
- CENY TRENINGÓW SĄ USTALANE NA BIEŻĄCY ROK KALENDARZOWY W KAŻDYM NASTĘPNYM ROKU MOGĄ ULEC ZMIANIE!!!