Nauka pływania

Pływanie to doskonały sport zarówno dla osób początkujących, pragnących rekreacyjnego zażywania ruchu, jak i dla zawodowców, którym zależy na bezpiecznym treningu całego ciała bez nadwyrężania mięśni i ścięgien uszkodzonych w czasie innych form aktywności ruchowej. Choć wg badań CBOS[1] odsetek umiejących pływać Polaków stale rośnie – w 2003 roku 58% badanych deklarowało, że umie pływać, zaś w 2013 roku już 64% – nadal niemal co drugi nasz rodak nie może w pełni cieszyć się wypoczynkiem nad wodą, a wielu z nich odczuwa niepokój przebywając w pobliżu zbiorników wodnych. 

[1] Aktywność fizyczna Polaków, „Komunikat z badań CBOS”, 2013, nr BS/129/2013

Skorzystaj z naszej oferty indywidualnych zająć na basenie

Oferta zajęć indywidualnych na basenie jest skierowana do osób dorosłych. Poszczególne lekcje mogą stanowić zarówno odrębne jednostki pływackie ukierunkowane na naukę pływania, jak i jednostki uzupełniające w treningu np. redukującym tkankę tłuszczową  lub budującym wydolność organizmu.

Nie umiesz pływać? Skorzystaj z nauki pływania początkowego

Ogólna adaptacja do środowiska wodnego jest najważniejszym elementem procesu nauczania pływania. Poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń i zabaw można w prosty i naturalny sposób pokonać lęk przed głęboką wodą czy dyskomfort związany z zanurzaniem głowy, które stanowią najczęstsze powody unikania nauki pływania. Oferta jest skierowana do dorosłych nieumiejących pływać.

Nauczyć się pływać technicznie wybranym stylem

Prawidłowa technika w pływaniu umożliwia osiąganie maksymalnej prędkości przy minimalnym wkładzie siły, zatem stanowi najważniejszą rzecz w trakcie treningu. Podczas zajęć nauczamy struktury ruchu w kraulu na piersiach i grzbiecie, stylu klasycznym (żabka) i stylu motylkowym (delfin). Oferta skierowana jest do osób umiejących pływać, które swobodnie i samodzielnie potrafią utrzymać się na głębokiej wodzie.

Treningi pływackie dla wymagających

Oferta profesjonalnych treningów pływackich skierowana jest do osób, które chcą znacząco poprawić swoją wytrzymałość i wydolność fizyczną. Są one idealne dla osób przygotowujących się do triathlonu lub egzaminów szkolnych oraz dla członków klubów pływackich Masters.

Gdzie prowadzimy zajęcia

Wszystkie zajęcia, począwszy od podstawowej nauki pływania, poprzez doskonalenie stylów pływackich, na ukierunkowanym treningu pływackim skończywszy, prowadzimy na wybranych basenach w Poznaniu.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół trenerski – trener personalny Poznań

 

  • Skontaktuj się z nami

    Telefon: +48 510 097 998

    email:

Partnerzy

//trenerpersonalnypoznan.com.pl/wp-content/uploads/2016/04/medpolonia-1.png
//trenerpersonalnypoznan.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/logo-allesport.jpg
//trenerpersonalnypoznan.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/logo-kravmaga.jpg
http://trenerpersonalnypoznan.com.pl/wp-content/uploads/2016/04/xforce.jpg