TRENING FUNKCJONALNY

Trening funkcjonalny zdobywa coraz więcej zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego ponieważ niesie z sobą bardzo dużo korzyści.

Trening funkcjonalny w Poznaniu

TRENING FUNKCJONALNY DEFINICJA 

Trening funkcjonalny jest kierowany do wszystkich, którzy pragną skutecznie wzmocnić i usprawnić swoje ciało a szczególnie dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.Podczas treningu funkcjonalnego wykorzystujemy naturalne zdolności naszego organizmu do pracy w trzech anatomicznych płaszczyznach. Dlatego też trening funkcjonalny jest bezpieczną formą treningu który nie obciąża kręgosłupa oraz kolan. Spróbuj tego rodzaju treningu, przygotowane przez nas zestawy ćwiczeń będą bardzo dobrą podstawą do podjęcia aktywności ruchowej. Zalety wynikające z stosowania treningu funkcjonalnego to przede wszystkim poprawa stanu funkcjonalnego lub wyniku sportowego, obniżenie ryzyka urazu/przeciążeń,  indywidualny oraz prosty plan ćwiczeń korygujący wady postawy, poprawa jakości ruchu i kształtowanie zdolności motorycznych.

 

Trening funkcjonalny w poznaniu z trenerem personalnym

ZADANIA TRENINGU FUNKCJONALNEGO

Celem treningu funkcjonalnego jest poprawa konkretnej (bądź grupy powiązanych) funkcji naszego ciała. Osiąga się to poprzez pracę nad danym wzorcem ruchowym oraz kształtując jeden bądź kilka parametrów takich jak siła, szybkość, moc, wytrzymałość siłowa, wydolność układu krążenia, koordynacja, przyśpieszenie, stabilizacja. Trening funkcjonalny jak sama nazwa wskazuje ma na celu poprawienie określonych funkcji naszego organizmu. Ćwiczenia funkcjonalne przede wszystkim zawierają ruchy które często wykonywane są przez nas w codziennych czynnościach. Trener personalny za pomocą narzędzi dostępnych w fitness klubie jest w stanie określić nad jaką funkcją w pierwszej kolejności należy popracować z klientem. Tylko odpowiednie zdiagnozowanie problemu może usprawnić daną funkcję. 

Trening funkcjonalny w poznaniu z trenerem personalnym
Trening-funkcjonalny-poznań-trening-indywidualny-poznań

SPRZĘT W TRENINGU FUNKCJONALNYM

treningu funkcjonalnym wykorzystujemy ćwiczenia złożone i wielostawowe do których możemy dobrać duży asortyment sprzętu do treningowego. Najbardziej powszechnym z nich jest system lin podwieszanych TRX, piłka Bosu, lub Fit Ball. Nie zastąpionym elementem każdego treningu funkcjonalnego jest również sztanga lub hantle. Dla osób bardziej wymagających i sprawnych fizycznie do treningu funkcjonalnego można również wprowadzić odważniki kulowe – kettelballsTaka różnorodność wpływa na brak rutyny treningowej lecz przede wszystkim zwiększa efektywność wykonywanych ćwiczeń.  W ten sposób możemy również dotrzeć go każdego mięśnia w naszym ciele odpowiednio go bodźcując i aktywując do pracy. W treningu funkcjonalnym znajdziemy również też podstawowe ćwiczenia wykorzystujące ciężar naszego ciała takie jak przysiady, pompki, wykroki czy spięcia brzucha.