TRENING CARDIO

Trening cardio zdobywa coraz więcej zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego ponieważ niesie z sobą bardzo dużo korzyści. Trening cardio jest przewidziany dla osób w każdym wieku i poziomie wytrenowania ponieważ jest wysiłkiem o umiarkowanej intensywności.

Trening cardio - trener personalny poznań

TRENING CARDIO KORZYŚCI DLA ZDROWIA

Trening cardio to każdy rodzaj wysiłku, który pobudza serce do wzmożonej pracy. Regularne treningi wytrzymałościowe wzmacniają serce, dzięki czemu może ono pompować więcej krwi bogatej w tlen. Proces ten przekłada się na lepsze dotlenienie organizmu, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie, mniejsze ryzyko chorób układu krążenia i zwiększenie efektywności przemian metabolicznych w organizmie.

Trening cardio na bieżni - trener personalny poznań

TRENING CARDIO A ODCHUDZANIE

Największe korzyści z treningu cardio mogą uzyskać osoby odchudzające się, ponieważ w czasie długiego wysiłku organizm czerpie najwięcej energii ze zgromadzonych zapasów tłuszczu.  Umiarkowane ćwiczenia cardio w czasie nie krótszym niż pół godziny to najskuteczniejszy sposób na szybką utratę zbędnych kalorii.

Trening cardio na bieżni - trener personalny poznań
Trening-funkcjonalny-poznań-trening-indywidualny-poznań

ZMNIEJSZ RYZYKO ZACHOROWAŃ

O treningu kardio mówi się, że przedłuża życie. W tym stwierdzeniu nie ma ani odrobiny przesady – uprawianie sportów wytrzymałościowych sprawia, że mięsień sercowy lepiej pracuje, mniej się męczy, a przez to wolniej się zużywa. To z kolei przekłada się na lepsze funkcjonowanie układu krążenia aż do późnej starości. Regularny trening kardio zwiększa przepustowość żył, co obniża ryzyko wystąpienia chorób takich jak zawał serca, udar mózgu, a także schorzeń przewlekłych: miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy, nadwagi i otyłości.