TRENING BRZUCHA

Która kobieta nie chce mieć płaskiego brzucha, a który mężczyzna tak zwanego kaloryfera ? Mięśnie brzucha to jednak więcej niż wygląd. Ich najważniejszą funkcją jest stabilizacja i ochrona dolnego odcinka kręgosłupa.

Trening-brzucha-trening-personalny-poznan

MIĘŚNIE BRZUCHA – STABILIZACJA CENTRALNA

Która kobieta nie chce mieć płaskiego brzucha, a który mężczyzna tak zwanego kaloryfera ? Mięśnie brzucha to jednak więcej niż wygląd. Ich najważniejszą funkcją jest stabilizacja centralna, poprawienie siły mięśni tułowia, zwiększenie kontroli naszego korpusu podczas wykonywania ćwiczeń i ochrona dolnego odcinka kręgosłupa. Odpowiednie napięcie wszystkich mięśni brzucha ułatwi wykonanie bardzo wielu ćwiczeń dodatkowo chroniąc nas przed kontuzją.

Trening personalny w poznaniu

JAK CZĘSTO TRENOWAĆ ABY SPALAĆ TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ

Aby zacząć spalać  tkankę tłuszczową nasz organizm powinien otrzymać porcję aktywności przynajmniej 3 razy w tygodniu. Pomiędzy treningami warto robić jeden dzień przerwy. Dzięki temu przyzwyczaimy nasz organizm do aktywności fizycznej, a nasze mięśnie będą miały wystarczająco dużo czasu na regenerację. Rola jedzenia w procesie odchudzania Niezmiernie ważnym aspektem jest również dieta, ponieważ aby organizm wykorzystywał tłuszcz jako źródło energii – musimy stworzyć deficyt kaloryczny i podtrzymywać go przez dłuższy czas. Dieta – deficyt kaloryczny – pewnie te słowa już na starcie źle Ci się nam kojarzą. Dobra dieta jednak wcale nie oznacza jedzenia niesmacznych, czasochłonnych i niepraktycznych potraw!

Trening personalny w poznaniu
Trening dla biegacza w Poznaniu

NAJLEPSZE ĆWICZENIA NA BRZUCH

Podstawowym ćwiczeniem wzmacniającym cały gorset mięśniowy jest PLANK czyli tak zwana potocznie deska. Plank jest ćwiczeniem trudnym i złożonym jednak efekty jego stosowania przekładają się na widoczny efekt wizualny w postaci płaskiego brzucha. Mięśnie naszego brzucha ze względu na swoją budowę i funkcję w pierwszej kolejności powinny być ćwiczone w sposób izometryczny. Natomiast wszelkie ćwiczenie które powodują ruch zgięcia w kręgosłupie powinny być tylko częścią uzupełniającą każdego treningu mięśni brzucha i być wybierane w sposób świadomy tak aby nie doprowadzać do pewnych dysfunkcji. W tym przypadku wykonywanie brzuszków klasycznych na podłodze nie dla każdego może być dobrym pomysłem ponieważ zamiast trenować brzuch większość pracy przejmują nasze mięśnie ud lub prostowniki grzbietu.

Trening funkcjonalny w poznaniu z trenerem personalnym

ZDROWY KRĘGOSŁUP I SILNE MIĘŚNIE BRZUCHA

Mięśnie brzucha są jedną z najczęściej trenowanych partii naszego ciała a doskonale wyrzeźbiony mięsień jest pożądany przez kobieta jak za równo mężczyzn. Jednak posiadanie idealnego ciała nie powinno być dla nas tylko jedynym bodźcem co ćwiczeń. Zatem dlaczego silne mięśnie brzucha są tak ważne dla naszego organizmu? Przede wszystkim stabilizują i utrzymują kręgosłup w równowadze, co pomaga zachować prawidłową pionową postawę ciała. Żeby nasz kręgosłup był stabilny i zdrowy, podtrzymujące go mięśnie powinny odpowiednio ze sobą współpracować a gdy są osłabione, ograniczony zostaje ruch kręgosłupa,  często pojawia się ból krzyża lub nawet zniekształcenie naturalnych krzywizn kręgosłupa, co w konsekwencji może prowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego płaski brzuch nie tylko dobrze się prezentuje, ale również chroni nas przed nadmiernym obciążeniem kręgosłupa. 

Trening funkcjonalny w poznaniu z trenerem personalnym

NADWAGA I JEJ NEGATYWNE SKUTKI DLA KRĘGOSŁUPA

Nasza tkanka tłuszczowa rozłożona jest równomiernie na całym ciele, obciążając tym samym wszystkie kręgi i tarcze międzykręgowe. W konsekwencji wynikającej z nadwagi dochodzi do ich przedwczesnego ścierania się, co może objawiać się silnym bólem i obrzękami stawów. Szczególnie niebezpieczna jest jednak tzw. otyłość brzuszna, która obciąża głównie odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a słabe i wiotkie mięśnie brzucha dodatkowo pogłębiają jego skrzywienie. W tym wypadku odpowiednie ćwiczenia na mięśnie brzucha wzmocnią cały gorset mięśniowy zapobiegając nadmiernemu przeciążeniu poszczególnych odcinków kręgosłupa.  

Dobry-trener-personalny-poznań

PIERWSZE SPOTKANIE Z TRENEREM

Podczas pierwszego spotkania trener z naszego zespołu przede wszystkim uzupełnia kluczowe informacje na temat zdrowia osoby, z którą będzie ćwiczył. Następnie, po wstępnym omówieniu celów treningowych, przeprowadza trening pokazowy i szczegółowo przedstawia propozycję współpracy. Jak się z nami skontaktować. W celu uzyskania dodatkowych informacji proponujemy kontakt telefoniczny lub mailowy z podaniem lokalizacji, gdzie miałyby odbywać się treningi personalne.

Dobry-trener-personalny-poznań