Dietetyka

Jeśli na hasło „dieta” dostajesz dreszczy i pragniesz uciekać, to z pewnością będziesz zadziwiony podejściem naszej specjalistki do zagadnień związanych ze zdrowym żywieniem. 

Dieta niesłusznie kojarzy się ze stereotypowym, uciążliwym i restrykcyjnym liczeniem kalorii, ciągłymi wyrzeczeniami, doskwierającym uczuciem głodu i nieodpartymi zachciankami na zakazane produkty spożywcze. Tak naprawdę jest to po prostu określony sposób odżywiania indywidualnie dostosowany do konkretnej osoby i uwzględniający jej potrzeby oraz preferencje kulinarne.

Bez względu czy chcesz schudnąć, przytyć, zmienić dietę z powodu choroby lub po prostu zacząć zdrowo się odżywiać, odpowiednio zbilansowana dieta powinna być prosta i smaczna. Nie ma takiego wyzwania, któremu nasza dietetyczka nie potrafiłaby sprostać!

Oferta indywidulanych diet obejmuje wspomaganie w leczeniu

Współpraca z naszą dietetyczką może zaowocować indywidualną dietą wspierającą walkę z konkretnymi chorobami: otyłością, zaburzeniami pracy tarczycy (hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy), nietolerancjami i alergiami pokarmowymi, nadciśnieniem tętniczym, chorobami wieku dziecięcego (biegunki, alergie, nietolerancje pokarmowe, niedożywienie, nadwaga, otyłość), stresem, zmęczeniem i brakiem energii.

Jak zwiększyć swoje efekty dietetyczne?

Jedną z najlepszych możliwości zwiększenia efektów dietetycznych jest ruch. To bardzo istotny elementem procesu odchudzania – dzięki aktywności fizycznej szybciej spalisz kalorie, poprawisz stan zdrowia całego organizmu i – za sprawą wydzielanych wtedy endorfin – nabierzesz nowej energii do życia. Dzięki ruchowi nie grozi Ci także efekt jojo, czyli powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety.

Zapraszamy do współpracy.

Zespół trenerski – trener personalny Poznań